Çevre Dostu Bambu Kömürü

Bambu Kömürü, üstün arındırıcı özelliği ile yüzyıllardır bir çok Asya ülkesinde sabun gibi temizlik malzemelerinde kullanılmaktadır.

Bambu yaygın kanının aksine ağaç değil, bir ot türüdür. Bambu dünyanın en hızlı büyüyen odunsu bitkisidir ve bir ot türü olduğu için toprak üstü hizadan kesildiğinde bile mevcut kök yapısından tekrar uzama yapar. Bu da bambuyu sürdürülebilir ve doğa dostu bir kaynak materyal yapıyor.

Bambu Kömürü ve Üstün Emici Temizlik

Bambu odunu 800 dereceye varan çok yüksek ısıda “karbonize" edilerek aktive Bambu kömürü elde ediliyor ve yüzey alanının ağırlığına oranı 1200:1’e çıkartılıyor. Bunun anlamı 1 Siyah Kömür Maske Çeşitlerigram Bambu Kömürünün 1200 metrekare yüzey alanı demek! Bu sayede bambu kömürü müthiş bir absorbe edici özellik kazanıyor, ciltte birikmiş kir, yağ ve toksinleri çok etkili bir şekilde arındırıyor.

Siyah Bambu Kömür Maskelerinin Faydaları

Toz haline getirilen aktive edilmiş bambu kömürünü Timeless Truth Siyah Kömür Maske serisinin etikili serum içerikleri birleşimi cildiniz için mükemmel bir bakım maskesi ortaya çıkarıyor. Bambu kömürlü Siyah Maskelerimizin ortak özelliklerinden bazıları:

  • Bambu kömür cildinizde gözeneklerde birikmiş kir, toksin ve diğer zararlı maddeleri emerek temizler.
  • Doğal bir temizleyici olarak hareket eder ve ölü cilt hücreleriden arındırır
  • Bambu kömürü doğal ve etkili bir akne tedavisidir.
  • Bambu kömürü bakterileri öldürerek cildi derinlemesine temizler ve cildin doğal nemlendiricilerinin sorunlu cilt bölgelerini daha efektif bir şekilde nemlendirmesini sağlar.
  • Bambu kömürü sadece antibakteriyel değil aynı zamanda anti-viral, anti-fungal (mantar karşıtı) ve antimikrobiyeldir. 

Siyah Kömür Maskeler Nasıl Kullanılır?

Tüm Timeless Truth Maskeler gibi Siyah Kömür Maskelerimizin de kullanımı son derece pratik ve kolaydır:

  • Maskeyi poşetinden çıkarıp yüzünüze (cildinize iyice temas edecek şekilde) yerleştirin. 
  • Maskeyi yüzünüzde 15 - 20 dakika beklettikten sonra çıkarın. Cildinizde kalan serum fazlasını parmaklarınızla hafifçe dağıtarak cildinize emdirin.
  • Evet, hepsi bu kadar! Uygulama sonrası kesinlik yıkama - temizleme gerekmez! 

Timeless Truth Siyah Kömür Maskeler ciltte yapışma yapmaz, çıkartırken cildi çekiştirmez, cilde hasar vermez.