Biyoselüloz Nedir?

Biyoselüloz doğal bir elyaf materyaldir. Çap kalınlığı sadece 20 nanometredir, yani saç telinin 1000’de 1'i kadar incedir. Bu süper ince elyaf doğada çözünebilir özelliğiyle, diğer elyaf materyallere kıyasla  doğa dostu bir alternatiftir.

 

Biyoselüloz Maskeler Neden Daha Üstün bir Cilt Bakımı Sağlar?

Ayırdedici fiziksel özellikleri sayesinde biyoselüloz çeşitli avantajlar sunar: 

  • Biyoselüloz ağırlığının 100 katı kadar sıvı tutabilir, böylelikle daha bol miktarda yararlı içeriğini cilde emdirir ve uygulama boyunca nemini korur.
  • İkici bir deri gibi cildinizle bütünleşir, sıkı bir dokunuş sağlar. Bu sayede ciltteki tüm çizgi, kırışık ve gözeneklere temas eder ve yararlı cilt bakım özlerini cildin daha alt tabakalarına nüfuz ettirir.
  • Biyoselüloz tamamen steril, toksin içermeyen ve olağanüstü saf bir materyaldir.

 

Maskeleri ne sıklıkta ve ne zaman kullanmalıyım?

Maskenin cinsine ve cildin ihtiyacına göre hafta bir veya iki defa. Maskeler her zaman kullanılabilirler, ama gün sonunda uygulamak daha idealdir.

 

Biyoselüloz Nasıl Üretiliyor?

Biyoselüloz, laboratuvar üretim sürecinde, fermantasyon tankları ve bio reaktörler gibi aceleye getirelemeycek çok kritik aşamalardan geçer. Başlangıçtaki mikrobiyel kültürden maske formunun elde edildiği biyoselüloz film aşamasına kadar yaklaşık 10 günlük bir süre gerektirmektedir. Bu inanılmaz biyo materyal beklemeye fazlasıyla değer!

 

Biyoselüloz Maskeler ile ilgili daha detaylı bilgi için: